Svitłana Łozenko Wystawa Malarstwa

Svitłana Łozenko Wystawa Malarstwa

Opublikowano: 2023-03-09

Zapraszamy na wernisaż wystawy 21 lutego o godz. 19.00 

Galeria Siemiatyckiego Ośrodka Kultury ul. Zaszkolna 1

Wystawa potrwa od 21. 02. do 21. 03. 2023 r.

 

Svitłana Łozenko urodziła się w stolicy Ukrainy Kijowie. Pochodzi ze starego, niemalże 500 letniego, ukraińskiego rodu kozackiego. Jej przodkowie byli patriotami Ukrainy i całe życie walczyli o jej niepodległość. Talent artystyczny Svitłana odziedziczyła po swoim ojcu Vałentynie. Od dzieciństwa pociągało ją malowanie, razem z ojcem całymi dniami przebywała w pracowni wypełnionej sztalugami i obrazami. W wieku 12 lat rozpoczęła naukę w szkole artystycznej. Jej prace już wtedy cieszyły się dużym zainteresowaniem i były wystawiane na dziecięcych wystawach i w kinoteatrach Kijowa. Pracowała w Kijowskim Studiu Filmów Popularnonaukowych jako artysta ilustrator filmów dziecięcych.


Pani Svitłana brała udział w produkcji wielu filmów rysunkowych dla dzieci oraz pracowała w licznych organizacjach jako malarz. Miała wiele wystaw swoich prac na Politechnice Kijowskiej. Współpracę z utalentowanym artystą i znanym rysownikiem Davydem Czerkaśkym wspomina jako najlepsze lata swojej twórczości.


Pani Svitłana jest też troskliwą mamą i babcią. Jej mąż – Mykoła – jest dla niej oporą i muzą. Razem z mężem wychowywała dzieci i wnuków w ukraińskim duchu patriotycznym. Mają troje dzieci: Mykołę, Olhę i Mariję. Wraz z zięciem Valentynem stoją oni w pierwszych szeregach obrońców Ukrainy.


Po przybyciu do Polski rodzina pani Svitłany pokochała naród polski i państwo polskie jak swoją ojczyznę. Są oni niezmiernie wdzięczni Polakom za dobro i gotowość do pomocy. W imieniu narodu ukraińskiego dziękują im oraz prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie.

Grafika z kobietą z wieńcem na głowie w barwach flagi ukraińskiej i tekstem: Zapraszamy na wernisaż wystawy 21 lutego o godz. 19.00  Galeria Siemiatyckiego Ośrodka Kultury ul. Zaszkolna 1  Wystawa potrwa od 21. 02. do 21. 03. 2023 r.
 

 


Również polecamy

"Pastele Ewy Boroskiej"

Opublikowano: 2022-10-12

responsive image