Dni Siemiatycz - muzyczna uczta z gwiazdami polskiej sceny

Dni Siemiatycz - muzyczna uczta z gwiazdami polskiej sceny

Opublikowano: 2024-06-18

Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz serdecznie zaprasza do udziału w tegorocznych Dniach Siemiatycz, które odbędą się w dniach 29 i 30 czerwca, w amfiteatrze nad zalewem przy ul. Grodzieńskiej w Siemiatyczach.

W sobotę, 29 czerwca, od godziny 16.00, na scenie wystąpią lokalne talenty: kabaret oraz zespół recytatorsko-wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klub Seniora z chórem Wokaliza oraz zespół Omorfos. O godzinie 21.00 wystąpi Maciej Maleńczuk. Maleńczuk & Rhythm Section to recital, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań artysty, uzupełniony sekcją rytmiczną i wyróżniający się nieskażoną wolnością słowa. Maciej Maleńczuk to jeden z najważniejszych i najbardziej charyzmatycznych artystów polskiej sceny, znany zarówno z talentu muzycznego, jak i kontrowersyjnej osobowości. Obdarzony świetnym głosem, wyróżnia się także wyjątkowym darem pisania tekstów.

Niedziela, 30 czerwca, rozpocznie się o godzinie 15.00 występami orkiestry i zespołu wokalnego szkoły muzycznej, grup baletowych i tańca nowoczesnego S.O.K., ZPiT Małe Podlasie, 4mation. Dla najmłodszych przygotowano spektakl muzyczny "Podróże Stwora Głodomora", a miłośnicy komedii będą mogli obejrzeć kabaretowy spektakl "Gwiazdy i Kony". Na zakończenie dnia, o godzinie 21.00, na scenie wystąpi Lanberry. Lanberry, czyli Małgorzata Uściłowska, to jedna z najbardziej obiecujących gwiazd polskiej sceny muzycznej. Jej twórczość łączy w sobie elementy popu i elektroniki, a charyzmatyczny głos oraz chwytliwe melodie szybko zdobyły serca słuchaczy. Lanberry jest także utalentowaną autorką tekstów, których przekaz często porusza ważne tematy, rezonując z szeroką publicznością. Jej koncerty to prawdziwa uczta muzyczna, pełna energii i emocji, której nie można przegapić.

Partnerem strategicznym Dni Siemiatycz 2024 jest Województwo Podlaskie

 Dni Siemiatycz - muzyczna uczta z gwiazdami polskiej sceny