Jak co roku w ostatni weekend sierpnia w Siemiatyckim Amfiteatrze startuje Flow Festiwal.
Przygotujcie się na coś, co wstrząśnie fundamentami naszego miasta – Flow Festiwal Siemiatycze w tym roku przeobraża się w niesamowitą, DWUDNIOWĄ przygodę pełną muzyki, tańca, i niezapomnianych emocji!!!!
Siemiatycze Flow Festiwal start 31 sierpnia 2024

Wstęp na SiemiatyczeFlowFestiwal jest od 6 roku życia:- osoby w przedziale wieku 16 -18 (nieukończone w dniu festiwalu) roku życia muszą posiadać pisemna zgodę opiekuna prawnego na uczestnictwo w festiwalu. wejście dla osób 16-17 lat  jest możliwe z oświadczeniem z którym przychodzicie razem z biletem
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna. Jeden dorosły opiekun może pełnić opiekę na festiwalu nad max. 2 niepełnoletnich 

Wzór oświadczenia wkrótce.

Link do wydarzenia - Kliknij Tu

Siemanko  przyszedł czas aby odkryć karty na pierwszy dzień Siemiatycze Flow Festiwal 2024.

Prezentujemy suport przed gwiazdami wieczoru. Tak dobrze słyszycie gwiazdami, będzie ich kilku.

  •  Ali-N &Szmigiel jest to skład który wygrał zeszłoroczny konkurs na suport Flow Festiwal.
  •  MISIEK x KRYST x BANIX przedstawiciele Siemiatyckiej sceny Hip – Hop

 

Przyszedł czas na odkrycie pierwszej karty Siemiatycze Flow Festiwal 2024. Zeamsone będzie jedną z Gwiazd (pierwszego dnia 31. 08. 2024).

Pod pseudonimem Zeamsone kryje się Paweł Świdnicki. To polski raper, który urodził się 4 kwietnia 2000 roku w Przemyślu. Na scenie występuje od 2015 roku. Jest znany głównie w kręgach fanów muzyki z gatunków trap oraz hip-hop. Zawodowo jest związany z wydawnictwem Universal Music Polska oraz My Music. Na swoim koncie ma współprace z takimi artystami, jak chociażby Gedz, White 2115, Jan-rapowanie oraz Young Igi. Kilka jego piosenek okryło się złotem.

 

 

Kolejną gwiazdą pierwszego dnia Siemiatycze Flow Festiwal 2024 jest raper pochodzący z Łodzi, który urodził się w 2004 roku.

Asster to młody i ambitny raper łódzkiego podziemia, o którym robi się coraz głośniej. Osadzony w średnich rejestrach idealnie sprawdza się w połączeniu z mocnymi, trapowymi brzmieniami. Kolejne single sprawiają, że bardzo szybko zyskuje on jeszcze większe zainteresowanie.

 

 

Otsochodzi zabłyśnie jako ostatnia gwiazda pierwszego dnia 31. 08. 2024 r.

#SiemiatyczeFlowFestiwal2024. Jest nie tylko jednym z najbardziej obiecujących raperów w Polsce, ale także docenianym przez zarówno ekspertów, jak i fanów. Jego utwory osiągają milionowe odsłuchy na YouTube, a dwie platynowe płyty ("Nowy Kolor" i "Tarcho Terror") oraz dwa diamentowe single ("Nie, nie" i "Nowy Kolor") to dowód na jego niezwykłe talenty. Niezapomniane występy Otso sprawiają, że jego sława stale rośnie, podobnie jak jego oddanie dla sztuki rapu.

Otso jest również członkiem supergrupy OIO, którą tworzy wspólnie z Young Igim i OKIM.

 

 

Pierwszą gwiazdą drugiego dnia (01. 09. 2024 r. niedziela) #flowfestiwalsiemiatycze2024 będzie Włodi

Włodi to prawdziwa ikona polskiego hip-hopu. Jako raper i producent muzyczny obecny jest na scenie od pierwszej połowy lat 90. W 1995 roku założył wspólnie z Vieniem legendarny skład Molesta Ewenement, odpowiedzialny za nagranie historycznej płyty "Skandal". Natomiast w 2009 roku zaczął współtworzyć - razem z Eldo i Pelsonem - Projekt Parias. Dzięki współpracy z obiema grupami artysta posiada na swoim koncie cztery złote płyty.

Włodi od lat prowadzi też równolegle karierę solową. W roku 2003 na rynku ukazał się jego solowy debiut "...Jak nowonarodzony", a dwa lata później album "W...". W roku 2012 Włodi dołączył do grona artystów Step Records. Premiera trzeciego solowego albumu miała miejsce 19 września 2014 roku. Na "Wszystko z dymem" gościnnie pojawili się Mielzky, W.E.N.A., Danny, Molesta i Małpa, a także Evidence z Dilated Peoples w roli jednego z producentów ("T&T"). Za muzykę na albumie w dużej mierze odpowiadał DJ B. "Wszystko z dymem" zostało świetnie przyjęte przez słuchaczy. Album zebrało również bardzo dobre recenzje od portali muzycznych (CGM: 5/5, T-mobile: 9/10), a określenia "klasyk" i "płyta roku" nie należały do rzadkości.

Frontman Molesty kontynuuje dobrą passę znakomitym albumem "Wszystkie drogi prowadzą do dymu" (DistrictArea. 2017). Płyta, na której gościnnie udzielili się m.in. Holak, Otsochodzi, Marysia Starosta, PRO8L3M i Ero, dociera do 2. miejsca w notowaniu OLiS. W kwestii muzycznej gospodarza wspomogli tym razem (oprócz już tradycyjnie DJ-a  Sampler Orchestra i Returnersi.

Ostatnie wydawnictwa w dorobku Włodiego to wydana w listopadzie 2018 roku EP-ka "Osad" (mini-album ukazał się nakładem Universal Music Poland), a także głośna współpraca z producentem 1988 znanym z duetu Syny. Owocem tej kooperacji jest album "W/88", który ukazał się we wrześniu 2020 roku nakładem Def Jam Recordings Poland. Artysta pracuje aktualnie nad nowym solowym projektem "HHULTRAS", którego premiera zaplanowana jest na 31 marca 2023 roku.

 

Kolejną Gwiazdą drugiego dnia Siemiatycze Flow Festiwal 2024 (01. 09. 2024 r.) będzie Frank Leen.

Frank Leen jest postacią, którą niełatwo scharakteryzować. Niezwykle utalentowany producent, mający na swoim koncie współprace z wieloma polskimi raperami, w pewnym momencie do szerokiego wachlarza swoich talentów dołożył również śpiew.

Zadebiutował w 2022 roku autorskim singlem „Bombonierki” i szybko dał do zrozumienia, że wraz z jego pojawieniem się na scenie definiowanie artystów poprzez gatunki niedługo przestanie mieć znaczenie. W tym samym roku, mimo zaledwie dwóch wydanych singli, wystąpił podczas Orange Warsaw Festival i cyklu koncertów Męskie Granie, a jego koncerty zostały świetnie odebrane przez publiczność.

W 2023 roku został wybrany przez platformę Spotify do udziału w programie RADAR Polska, mającym na celu wsparcie początkujących artystów z całego świata w osiągnięciu kolejnego etapu kariery. Ten nadszedł pod koniec roku, wraz z premierą debiutanckiego albumu. W swoim pierwszym długogrającym wydawnictwie „Miłość w czasach” Frank Leen, wspierany m.in. przez @atutowego i Blindersa, zgrabnie połączył elektronikę, pop i brzmienia alternatywne. To wszystko stanowi tło dla miłości odmienianej przez wszystkie przypadki i okoliczności. W tej historii, osadzonej głównie na warszawskich ulicach, towarzyszą mu nietuzinkowe postaci: Gibbs, Szczyl, CatchUp i Bemy.

 

 

Kolejna Legenda, kolejną Gwiazdą drugiego dnia #flowfestiwalsiemiatucze2024 będzie JWP/BC.

Skład JWPBC jest obecny na warszawskiej scenie hiphopowej prawie od początku jej istnienia. Oficjalny muzyczny debiut Jaśnie Wielmożnych Panów nastąpił za sprawą Waca i jego "Świeżego Materiału" (Prosto 2001). To właśnie na tym krążku znalazł się track "Beztrosko", sygnowany skrótem JWP, oraz przebojowe "Graffiti" (promujące "Świeży Materiał" efektownym street video), w którym wystąpił Kosi.

Rok 2007 przynosi wreszcie pierwszy długogrający album JWP, nagrany w składzie Ero, Doni, Foster i Kosi. "Numer Jeden Wróg Publiczny" słuchacze zapamiętali dzięki wyrazistym energetycznym singlom: "Bądź mistrzem", "Chcę być tam" czy "Pogódź się", a tygodnik "Przekrój" uznał "Wroga Publicznego" za jeden z pięciu najlepszych polskich hiphopowych albumów wszechczasów.

Ostatnie lata działalności JWP to jedna z ciekawszych kart w historii polskiego rapu. Street single "Tworzymy historię", "Panorama", "Blam", "Szesnastki" czy "Jesteśmy wszędzie" to prawdziwe perełki, które doczekały się wydania na dwóch winylach i profesjonalnych klipów z muzyczno-graficiarskich podróży po Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej.

16 października 2015 do rąk fanów trafił album JWPBC "Sequel", promowany singlami "Iceman", "Wild Style", "Matematyk", "Spacer" i "Szaman". Jego swoistą kontynuację stanowił mixtape "20" (2017) wydany na 20-lecie istnienia grupy. Kolejne lata przyniosły cały wysyp projektów sygnowanych przez poszczególnych członków grupy: "Huśtawki" Siwersa (2017), "WSK8OFMND" (2017) i "Szum" (2019) Jetlagz, "Blackbook" Erosa i Kosiego (2019) solowy debiut Ero "Elwis Picasso" (2019) oraz jego kontynuacja pod postacią "Eroizm" (2021) czy wreszcie pierwsze solowe albumy Kosiego "IS.OK" (2021) oraz Łajzola "Łajzol Serious" (2022). Ostatnim release'em pod wspólną banderą jest mixtape "Koledzy" z maja 2020 roku, zmiksowany przez DJ-a FALCON1.

 

 

Kolejna Gwiazdą #FlowFestiwal będzie YOUNG IGI

YOUNG IGI jest to jeden z niewielu polskich raperów, który osiągnął swoją pozycję nie przy pomocy wytwórni, a za pośrednictwem własnych kanałów w social mediach, gdzie zdołał zgromadzić sięgające setek tysięcy grono odbiorców.

Igor jest rocznikiem 99, swój pierwszy legalny album, Trappist, powstał kiedy nie miał jeszcze 18 lat, co nie przeszkodziło mu wylądować na półkach salonów sieci Empik oraz na liście sprzedaży OLIS. Igi nigdy nie popierał toczącej się walki między nową i starą szkołą, co pokazał na swoim drugim, pokrytym platyną, albumie Konfetti, zapraszając na featy tak zróżnicowanych gości jak Otsochodzi , Szpaka czy Peję.

W 2019 Igi roku dołączył do wytwórni Def Jam gdzie wydał swój kolejny album Skan Myśli, który pokrył się złotem.

W 2021 Igi obok Oki’ego i Otsochodzi wszedł w skład supergrupy OIO, której wydana w maju płyta pokryła się platyną i z którą zagrał koncerty w całym kraju i na wszystkich największych festiwalach.

W 2024 Igi planuje wydać swój kolejny kolejny solowy album, a jego pierwsze dwa single “Trzeba Mieć” oraz “Wszystko Gucci” ujrzały już światło dziennie.

 

 

Ostatnią Gwiazdą drugiego dnia #flowfestiwalsiemiatycze2024 bedzie Pro8l3m.

Dziesięć lat to w hip hopie cała wieczność, podczas której powstawały i upadały całe rapowe imperia. Od czasu debiutu w 2013 roku, PRO8L3M konsekwentnie jednak utrzymuje się w czołówce polskiej sceny. Platynowe płyty, debiuty na jedynce listy OLIS, wyprzedane największe sale koncertowe w Polsce - zespół jest zjawiskiem, obok którego nie da się przejść obojętnie.

Duet unika podążania za trendami w gatunku, budując własne brzmienie pełne odniesień do kultury lat 80. i 90., od polskiego popu po muzykę klubową. Dzięki temu dociera do odbiorców różnych gatunków, od hip-hopu przez elektronikę po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości, tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami. Swoimi działaniami wykracza poza muzykę, przekładając swoją wizję również na sztuki wizualne, uzupełniając muzykę wielokrotnie nagradzanymi klipami, oryginalnymi oprawami swoich płyt, wyjątkowymi wizualizacjami na koncertach i immersyjnymi działaniami w adaptowanych przestrzeniach.

Wszystkie płyty i mixtape’y zespołu od samego początku wyróżniały się swoim konceptualnym charakterem. PRO8L3M pochyla się nad zagrożeniami płynącymi z technologicznej ekspansji wielkich korporacji, dekonstruuje wizje współczesnej Polski zrodzonej w burzliwym okresie transformacji i opisuje dynamiczne wizje nocnego życia wielkiego miasta. Każda z opowieści trzyma w napięciu niczym sensacyjne kino, pełne scen przemocy, seksu i wstrząsających emocji.

PRO8L3M obchodzi w 2023 roku dziesięciolecie, celebrując nowym albumem „PROXL3M”, który pokrył się złotem w zaledwie 24 godziny. Nowy materiał to fascynująca opowieść, która pokazuje w sposób godny antycznej tragedii losy bohatera uwikłanego w kryminalny proceder. Dzięki zarysowaniu szerokiego kontekstu społecznego i mnogości followupów do poprzednich nagrań, to najpełniejsza realizacja konceptów obecnych również na innych płytach duetu.

Od czasu świeżego debiutu „C30-C39”, czyli ryzykownego gambitu królewskiego, PRO8L3M został wielokrotnie nagrodzony za swoje osiągnięcia artystyczne. Po mikstejpie „Art Brut” sięgającym do muzycznego kanonu PRL-u zespół został okrzyknięty Artystą Roku przez Aktivist. Pełnoprawny album „PRO8L3M” był pierwszym, który pokrył się platyną. Tego zaszczytu dostąpiły też wszystkie kolejne płyty. „Ground Zero” było z kolei pierwszym mikstejpem w historii, jaki został nagrodzony Fryderykiem.