Piotr Kowieski "Moje Nieba" Malarstwo i Wiersze

Piotr Kowieski "Moje Nieba" Malarstwo i Wiersze

Opublikowano: 2023-03-09

 

Piotr Kowieski Malarstwo i promocja tomiku wierszy pt. „Moje Nieba”

Wernisaż 08. 03. 2023 r. godz. 18.00

Galeria Siemiatyckiego Ośrodka Kultury ul. Zaszkolna 1

Wystawa potrwa od 8 do 27 marca 2023 r.

Piotr Kowieski urodził się w 1968 r. w Białej Podlaskiej. Od wielu lat zajmuje się malarstwem. Współpracuje z Galerią Orthwein oraz Stowarzy-szeniem Twórców Niezależnych “Stn Amarant”. Jego obrazy można oglądać na stałej wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Gniewinie. Jest członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej.

Pierwszy tomik swoich wierszy pt. „Oswajanie Ciszy” wydał w 2017 r. również w ramach serii Biblioteczka Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego, wydawanej przez MBP. „moje nieba” to zbiór wierszy, w którym widać wielką dojrzałość artystyczną Piotra Kowieskiego. Jak sam mówi, są w nim pewne, bardzo ważne dla niego obszary.

Na wystawie w Siemiatyckim Ośrodku Kultury prezentowane będą obrazy Piotra Kowieskiego, wykonane techniką olejną. Autor utrzymuje swoje prace w charakterystycznym dla siebie, nastrojowym klimacie, który uzyskuje poprzez ograniczoną paletę barw złamanych. Intencją autora jest zapisanie atmosfery, wywołanie swoistego niepokoju budzącego egzystencjalny lęk, mimo że przywołuje nierealne pejzaże, jakby wizje ze snu.

 Grafika z obrazem Piotra Kowieskiego i tekstem Piotr Kowieski Malarstwo i promocja tomiku wierszy pt. „Moje Nieba”  Wernisaż 08. 03. 2023 r. godz. 18.00  Galeria Siemiatyckiego Ośrodka Kultury ul. Zaszkolna 1  Wystawa potrwa od 8 do 27 marca 2023 r.

 


Również polecamy

Svitłana Łozenko Wystawa Malarstwa

Opublikowano: 2023-03-09

responsive image
"Pastele Ewy Boroskiej"

Opublikowano: 2022-10-12

responsive image