Memoriał Szachowy Władysława Olszewskiego

Opublikowano: 2015-11-30

Jerzy Lelito wygrał tegoroczny Memoriał Szachowy Władysława Olszewskiego.

IX Memoriał Szachowy Władysława Olszewskiego odbył się w niedzielę 29 listopada. W zawodach rywalizowało 26 zawodników z Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Łomży, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa, Mielnika, Sarnak i Siemiatycz. Szachiści rozegrali siedem rund z czasem 15 minut dla zawodnika. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: seniorów i juniorów do lat 15.

W kategorii seniorów zwyciężył Jerzy Lelito (Siemiatycze), drugie miejsce zajął Józef Flaziński (Sokołów Podlaski), a na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Filimoniuk (Hajnówka).

W kategorii juniorów do lat 15 najlepiej wypadł Robert Górski (Mielnik), drugi był Jakub Żurawicki (Węgrów), a trzecie miejsce zajęła Maja Górska (Mielnik).

Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowali: Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury.