PRO8L3M na żywo w Siemiatyczach.

PRO8L3M na żywo w Siemiatyczach.

Opublikowano: 2023-12-15

 

Oskar i Steez wracają na scenę po ponad rocznej przerwie, by zaprezentować nowy album oraz świętować wspólnie z Wami X-lecie zespołu. Szykujcie się na całkowicie nowe show i konkretny urodzinowy melanż. PRO8L3M na żywo w Siemiatyczach.

 

Siemiatycze 8 lutego 2024 r. Godz. 20.00

Hala Widowiskowo Sportowa ul. Świętojańska 25

Cena biletu

50 zł przedsprzedaż

70 zł w dniu koncertu. 

Bilety dostępne stacjonarnie w Siemiatycki Ośrodek Kultury ul. Zaszkolna 1 i ul. Legionów Piłsudskiego 1. (sprzedaż biletów ruszy jeszcze w tym roku)

 

On-Line na KupBilecik.pl  - https://kbq.pl/114941

 
 

PRO8L3M to zjawisko, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Od momentu debiutu w 2013 roku każde kolejne wydawnictwo zespołu przynosi platynowe płyty i elektryzuje coraz większe kręgi słuchaczy. Zespół wielokrotnie zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLIS. Stale wyprzedając największe sale koncertowe w Polsce pozostaje jednym z największych fenomenów muzycznych ostatnich lat. Duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków - od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości, tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.

Tworzony przez Oskara i Steeza stołeczny zespół zadebiutował  kontrowersyjnym „C30-C39”, który dla jednych był długo oczekiwanym powiewem świeżości, a dla innych wątpliwym i trudnym do sklasyfikowania fenomenem.

Rok później ostry język Oskara oraz produkcyjne  pomysły Steeza znalazły ujście w kolejnym wydawnictwie - mikstejpie "Art Brut" opartym o sample polskiej muzyki lat 80.. Szeroko komentowany materiał, ponad 30 koncertów i nagroda Artysty Roku magazynu Aktivist, zapewniły zespołowi pozycję jednego z najciekawszych projektów na scenie.

W 2016 PRO8L3M zadebiutował pełnoprawnym LP “PRO8L3M”, które w ciągu miesiąca pokryło się złotem, a w ciągu roku platyną. Osadzone w przyszłości, przepełnione zwrotami akcji historie Oskara dopełniły nowoczesne, dopracowane bity Steeza, odwołujące się do estetyki rodem z filmów sci-fi lat 80.. Swoistą kontynuacją tego projektu było wydawnictwo „Hack3d By GH05T 2.0 EP“ zmuszające do refleksji nad zagrożeniami płynącymi z korzystania z najnowszych technologii.

Wydawnictwo “Ground Zero Mixtape” (2018) to powrót do brzmień z czasów dojrzewania w latach 90. oraz kolejny krok duetu w stronę eksploracji historii muzyki. To techno i breakcore w 70 BPM, a także trance'owe inspiracje przetworzone na brudne, rapowe podkłady, połączone z nieprzewidywalną, buzującą od emocji i bezkompromisową liryką Oskara. To również pierwszy w historii album w formie mikstejpu nagrodzony Fryderykiem.

Wydany niespełna rok później album “Widmo” nadał kontekst całej dotychczasowej twórczości zespołu. Krążąc wokół zagadnień współczesnej cywilizacji i jej pułapek, Oskar i Steez rzucili światło na stale lekceważone zjawiska. Degradacja środowiska i dewaluacja systemu wartości, stały się tłem narracji płyty, w tym apokaliptycznych opowieści o nadchodzącym upadku zachodniej cywilizacji. Premierze materiału towarzyszyło wyjątkowe wydarzenie, integrujące muzykę, fanów i artystów. Instalacja multimedialna OUTPOST, będąca innowacyjną formą przedpremierowego odsłuchu umożliwiła dosłowne zanurzenie się w świecie przedstawionym na albumie  “Widmo”.
 

Przedostatnie wydawnictwo PRO8L3M “Art Brut 2”, które ukazało się na początku 2020 roku jest swoistą kontynuacją pierwszej odsłony krążka. Bogactwo historii do opowiedzenia oraz inspiracji płynących z polskiej muzyki lat 70., 80., a nawet wczesnych 90. pozostawiło artystom niedosyt. Na „Art Brut 2” obecna rzeczywistość została przemieszana z przełomem lat 90. i 00.. W kontrze do futurystycznych wizji z poprzednich produkcji, Oskar i Steez sięgnęli tu po obrazy z dorastania w czasach dzikiego kapitalizmu oraz życia w totalnym oderwaniu od współczesnej technologii.

Obecnie duet świętuje wydanie swojego ostatniego krążka pt. „Fight Club”, na którym oprócz Oskara i Steeza pojawili się gościnnie inni artyści - m.in. Monika Brodka, Pezet i Sokół. Album miał premierę 30.03.2021 i promowały go single „Strange Days”, „Żar” oraz „V”. Klip do numeru “Żar” zdobył główną nagrodę PL Music Video Awards w kategorii Hip-Hop, a sam album ma obecnie status platynowej płyty.

 

Linki:

http://www.pro8l3m.pl

https://www.instagram.com/pro8l3m/

https://www.facebook.com/PRO8L3M/

 

Wydawnictwa:

Fight Club (2021)

Art Brut 2 (2020)

Widmo LP (2019)

Ground Zero Mixtape (2018)

Hack3d By GH05T 2.0 EP (2017)

PRO8L3M LP (2016)

Art Brut Mixtape (2014)

C30­C39 (2013)

 


Również polecamy

Lato 2024 Wakacje w Mieście

Opublikowano: 2024-06-06

responsive image
Kino w Twoim Mieście: 16 czerwca

Opublikowano: 2024-06-06

responsive image