Jerzy Lelito obronił mistrzostwo Siemiatycz w szachach

Opublikowano: 2015-02-28

W Siemiatyckim Ośrodku Kultury zakończyły się VI Mistrzostwa Siemiatycz w Szachach. Mistrzostwa rozgrywano przez trzy miesiące, od listopada do końca stycznia br. Podsumowanie zawodów i wręczenie nagród odbyło się 23 lutego w SOK.

Szachowym mistrzem na 2015 rok został Jerzy Lelito, który zdobył 6,5 pkt. w siedmiu grach. Lelito obronił tytuł zdobyty rok temu. Wicemistrzem Siemiatycz został Tomasz Czapko, który stracił jeden punkt, dwukrotnie remisując – z Jerzym Lelitą i Andrzejem Kryczką. Trzecie miejsce na podium zajął najstarszy zawodnik w regionie, Andrzej Dzienisiuk (4 pkt.). Na czwartym i piątym miejscu uplasowali się z dorobkiem 3,5 pkt. Łukasz Berent i ubiegłoroczny wicemistrz Arkadiusz Lachowicz. Szóstą lokatę z trzema punktami zajął Andrzej Kryczka, któremu zdobyte punkty wystarczyły na uzyskanie trzeciej kategorii szachowej. Tabelę zamknęli juniorzy: Grzegorz Tyborowicz i Karol Łuniewski, dla których dorośli rywale okazali się tym razem zbyt wymagający.

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez SOK, a dla wszystkich uczestników nagrody książkowe ufundowała redakcja Kuriera Podlaskiego-Głosu Siemiatycz. Nagrody wręczali: Natalia Gontarz (dziennikarka, przedstawiciel Kuriera Podlaskiego-Głosu Siemiatycz) oraz Józef Flaziński, sędzia zawodów i prowadzący zajęcia szachowe w Siemiatyczkim Ośrodku Kultury.