Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka - BĄDŹMY RAZEM W SIEMIATYCZACH i WARSZTATY HISTORYCZNE

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka - BĄDŹMY RAZEM W SIEMIATYCZACH i WARSZTATY HISTORYCZNE

Opublikowano: 2023-05-30

 

Zapraszamy na Piknik rodzinny „Bądźmy Razem”, który odbędzie się 04 czerwca (niedziela) od godz. 15:00 w Amfiteatrze miejskim w Siemiatyczach.

W razie niepogody zapraszamy na halę widowiskowo sportową ul. Świętojańska 25

 

Przygotowane będą bezpłatne liczne atrakcje dla dzieci:

dmuchańce, animacje, warsztaty, konkursy z nagrodami.

 

Dodatkowo odbędą się Warsztaty Historyczne których celem będzie rozbudzenie szacunku do symboli narodowych oraz poczucia dumy z przynależności narodowej. Działania warsztatowe mają na celu podniesienie stanu wiedzy mieszkańców Siemiatycz o symbolach Rzeczypospolitej Polskiej: orle białym, barwach biało-czerwonych i hymnie państwowym: o ich historii, znaczeniu i symbolice, a także o ich użytkowaniu z należną czcią i szacunkiem.

Plenerowy warsztat historyczny odbędzie się w formie zajęć edukacyjno- plastycznych organizowanych we współpracy z IPN Oddział Białystok pn.: "Symbole Narodowe" podczas, których mieszkańcy Siemiatycz wykonają samodzielnie kotyliony, flagi, wiatraczek w kolorach biało-czerwonych, zakładki do książek, będą grali w gry historyczne. 


Warsztaty odbywać się będą w specjalnie przygotowanym namiocie pod okiem instruktorów ośrodka kultury oraz przedstawiciela IPN. W warsztatach będą mogli uczestniczyć mieszkańcy Siemiatycz: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy a przede wszystkim rodziny. Za udział w grach przewidujemy drobne nagrody.

 

Działania projektowe realizowane w partnerstwie z IPN oddział Białystok.

 

 kolorowa grafika z tekstem i logo IPN Białystok, Niepodległa, Zapraszamy na Piknik rodzinny „Bądźmy Razem”, który odbędzie się 04 czerwca (niedziela) od godz. 15:00 w Amfiteatrze miejskim w Siemiatyczach.  W razie niepogody zapraszamy na halę widowiskowo sportową ul. Świętojańska 25    Przygotowane będą bezpłatne liczne atrakcje dla dzieci:  dmuchańce, animacje, warsztaty, konkursy z nagrodami.    Dodatkowo odbędą się Warsztaty Historyczne których celem będzie rozbudzenie szacunku do symboli narodowych oraz poczucia dumy z przynależności narodowej. Działania warsztatowe mają na celu podniesienie stanu wiedzy mieszkańców Siemiatycz o symbolach Rzeczypospolitej Polskiej: orle białym, barwach biało-czerwonych i hymnie państwowym: o ich historii, znaczeniu i symbolice, a także o ich użytkowaniu z należną czcią i szacunkiem.  Plenerowy warsztat historyczny odbędzie się w formie zajęć edukacyjno- plastycznych organizowanych we współpracy z IPN Oddział Białystok pn.: "Symbole Narodowe" podczas, których mieszkańcy Siemiatycz wykonają samodzielnie kotyliony, flagi, wiatraczek w kolorach biało-czerwonych, zakładki do książek, będą grali w gry historyczne.    Warsztaty odbywać się będą w specjalnie przygotowanym namiocie pod okiem instruktorów ośrodka kultury oraz przedstawiciela IPN. W warsztatach będą mogli uczestniczyć mieszkańcy Siemiatycz: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy a przede wszystkim rodziny. Za udział w grach przewidujemy drobne nagrody.    Działania projektowe realizowane w partnerstwie z IPN oddział Białystok.