Dzień Kobiet z Teatrem Kamienica

Dzień Kobiet z Teatrem Kamienica

Opublikowano: 2023-02-22

 

"Z bukietem róż nie mogę przyjść, by złożyć Ci życzenia,

więc wyzywam los i proszę go, by spełnił Twe marzenia".

 

Drogie Panie z okazji waszego święta Burmistrz Miasta Siemiatycze oraz Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury zapraszają na Spektakl Teatru Kamienica pt. „Wiera Gran”.

 

7 marca 2023 r. godz. 18.00 Siemiatycki Ośrodek Kultury ul. Zaszkolna 1

Bilety w cenie 80 zł. do nabycia w S.O.K. ul. Zaszkolna 1 ul. Legionów Piłsudskiego 1

 

WIERA GRAN

Wiera Gran była artystką światowego formatu. Niezwykle utalentowana, obdarzona głębokim głosem, występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata. Była niezwykłą kobietą – piękną, zdolną i pełną pasji. Na Wierę Gran padł jednak cień – przez większość życia  zaszczuwana, walczyła z oskarżeniami o kolaborację z Gestapo.

OPIS SPEKTAKLU

Twórcy spektaklu dokonują uważnej analizy psychiki artystki, łącząc spowiedź starszej kobiety ze wspomnieniami z pełnej blasków przeszłości. Przywoływane w czasie przedstawienia piosenki dopełniają barwny obraz artystki. „Wiera Gran” to opowieść o polskiej śpiewaczce i aktorce kabaretowej żydowskiego pochodzenia. O wielkiej, ale zapomnianej gwieździe estrady.

Ten kameralny spektakl, grany w Piwnicy Warsza, przenosi widza zarówno do nowojorskiej Carnegie Hall, koncertowych sal w Paryżu, Tel Awiwie, jak i do kawiarni warszawskiego getta Cafe Sztuka, gdzie niegdyś koncertowała Wiera Gran.

Twórcy spektaklu, podążając śladami Wiery Gran, chcieli upamiętnić tę niezwykłą postać, która bywała w kamienicy przy alei „Solidarności” 93 – dzisiejszym Teatrze Kamienica (dawne Leszno 13) oraz koncertowała w Cafe Sztuka przy ulicy Leszno 2.

Za rolę w spektaklu "Wiera Gran" Justyna Sieńczyłło została nominowana do Feliksów Warszawskich w kategorii „Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca”. Sztuka została wyróżniona w prestiżowym rankingu "Najlepsza, najlepszy, najlepsi"  Miesięcznika "Teatr". 

Czas trwania spektaklu: 60 minut bez przerwy.

 

TWÓRCY

Autor: Anna Burzyńska

Reżyseria: Barbara Sass

Scenariusz: Anna Burzyńska

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Ewa Krauze

Reżyseria światła: Wiesław Zdort 

Stylizacja: Marzena Sojda 

Muzyka i aranżacje: Mariusz Dubrawski 

Zdjęcia: Rafał Latoszek 

Altówka: Justyna Janiszewska 

Akordeon: Klaudiusz Baran

Kontrabas: Mirosław Wiśniewski 

Fortepian: Mariusz Dubrawski

 

Źródło: Teatr Kamienica

 Drogie Panie z okazji waszego święta Burmistrz Miasta Siemiatycze oraz Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury zapraszają na Spektakl Teatru Kamienica „Wiera Gran”.  7 marca 2023 r. godz. 18.00 Siemiatycki Ośrodek Kultury ul. Zaszkolna 1  Bilety w cenie 80 zł. do nabycia w S.O.K. ul. Zaszkolna 1 ul. Legionów Piłsudskiego 1