Balet Folklorystyczny Aztlán z Meksyku

Balet Folklorystyczny Aztlán z Meksyku

Opublikowano: 2024-07-10

 

W ramach Podlaskiej Oktawy Kultur Burmistrz Miasta Siemiatycze zaprasza na występ Baletu Folklorystycznego Aztlan z Meksyku.

Siemiatycze 28 lipca 2024 r. godz. 15.00

Amfiteatr Miejski nad Zalewem przy ul. Grodzieńskiej

Balet Folklorystyczny Aztlán z Meksyku to grupa, której głównym celem jest popularyzacja ojczystego folkloru. Tradycja i kultura Azteków i Majów są dla zespołu ciągłą inspiracją do tworzenia repertuaru, w którym historia przenika się z obyczajowością, a kultura i tradycja z codziennym życiem. Artyści z Aztlán do perfekcji opanowali sztukę wyrażania całego wachlarza emocji w tańcu, w którym można zobaczyć radość i smutek, entuzjazm i refleksję. Podczas ich występów nie sposób oderwać wzroku od sceny, na której tancerze w przepięknych, mieniących się wszystkimi kolorami strojach zabierają publiczność w niezapomnianą podróż, zapraszają do poznania historii ich kraju przekazanej w fascynujący sposób. Zespół koncertował w Meksyku, Kanadzie, Francji, Polsce, USA i we Włoszech, wszędzie podbijając serca publiczności. Kunszt Aztlána doceniali również jurorzy wielu prestiżowych konkursów i festiwali w Meksyku i w Europie.

 

Podlaska Oktawa Kultur to festiwal, który zdobył serca nie tylko mieszkańców Białegostoku i województwa podlaskiego, ale całej Polski. Co więcej – turyści z zagranicy rezerwują sobie pobyt w Białymstoku właśnie w czasie Oktawy, bo nie wyobrażają sobie, że miałoby ich zabraknąć na tym pełnym tańca, muzyki i tradycji festiwalu. Podlaskie zawsze było regionem wyjątkowym, gdzie przenikały się kultury, narodowości, religie. Żyli tu Polacy, Białorusini, Ukraińcy, Rosjanie, Litwini, Tatarzy, Romowie i Żydzi. To właśnie ta różnorodność była inspiracją do stworzenia w 2008 roku festiwalu. Podlaska Oktawa Kultur – prezentacja ośmiu kultur ośmiu żyjących w Podlaskiem narodowości. Z czasem festiwal się rozrastał. Przybywało zespołów z całego świata. Teraz to jeden z największych, a być może największy międzynarodowy festiwal folklorystyczny w Polsce. Już pierwsza edycja festiwalu tak bardzo spodobała się mieszkańcom regionu, że w 2008 roku Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury został nagrodzony Podlaską Marką Roku w kategorii przedsięwzięcie – właśnie za Podlaską Oktawę Kultur.

Podlaska Oktawa Kultur kliknij Tu

Źródło - Podlaski Instytut Kultury